Міофасціальний реліз: як повернути здоров’я за допомогою ролика

Міофасціальний реліз: як повернути здоров’я за допомогою ролика

25.01.2023 Off By admin

Одним із таких методів є міофасціальний реліз. Перш ніж розбирати, що собою являє міофасціальний реліз (МФР), варто заглибитися в семантику деяких термінів.

Міофасціальний – це який

Частина слова «міо» означає м’язові тканини, «фасція» – це особливий вид сполучної тканини, яким покриті всі органи, м’язи, нерви та судини.

Фасція є своєрідною оболонкою м’язів і допомагає утримувати разом м’язові волокна. М’язова та сполучна тканина пов’язані найтіснішим чином: розслаблення або укорочення фасції впливає на тонус м’язів.

У здорових молодих людей м’язи та фасція працюють спільно, чудово розтягуються та рухаються, не приносячи при цьому жодного дискомфорту. Однак деякі обставини (вікові зміни, пасивний спосіб життя) вносять свої корективи, і тоді фасціальна тканина втрачає свою еластичність та рухливість. Фасція в цьому випадку зростається з м’язом, відбувається їхнє рубцювання, порушується кровотік судин, що проходять крізь фасції.

Напруга однієї ділянки фасціальної тканини неминуче «передається» сусіднім ділянкам.

Що таке тригерна точка

Термін «тригерна точка» було запроваджено 1942 року. Автор терміну Джанет Тревел припустила, що міофасціальний больовий синдром виникає через надмірну напругу певної ділянки м’язів.

ДОВІДКА! Тригерна точка, по суті, є не точкою, а невеликою областю або зоною наддратівливості тканин.

Тригерні точки можна відчути: при болі в м’язах у певних точках больовий синдром особливо виражений. При пальпації там виразно відчувається невелике ущільнення розміром з горошину – це вузол у м’язовому волокні.

У вузлі практично відсутній кровотік, тому клітини області позбавлені кисню та поживних речовин, а м’язовий спазм призводить до скупчення в клітинах продуктів розпаду, через що і виникає сильний біль.

Цікавим є той факт, що в місці тригерних точок м’язові волокна особливо стиснуті, отже, на сусідніх ділянках – надто розслаблені. Внаслідок цього м’язове волокно стає тугим і малорухомим, м’яз втрачає тонус, швидше втомлюється, дуже повільно відновлюється, уповільнюючи роботу сусідніх м’язів.

Читайте також:  Вплив затримки дихання на мозок та м'язи