Нічні припливи при клімаксі: чому виникають і як із ними боротися

Нічні припливи при клімаксі: чому виникають і як із ними боротися

24.02.2023 Off By admin

Нічні припливи – найпоширеніший симптом менопаузи, з яким певний період життя стикаються більше 75% жінок. Ми зібрали для вас корисні поради фахівців у галузі жіночого здоров’я про те, як позбутися припливів при клімаксі.

Що таке припливи при клімаксі та від чого вони бувають?

Припливи при клімаксі – це раптове відчуття жару в області голови, шиї та грудей, яке може супроводжуватися зайвим потовиділенням, почервонінням або ознобом. Зазвичай припливи трапляються ввечері чи вночі і тривають лише кілька хвилин. Чому вони трапляються? Всьому виною падіння рівня естрогенів та розширення судин шкіри голови та грудей, через яке температура в цих областях підвищується. Температура на іншій поверхні шкіри зазвичай залишається постійною. У деяких жінок це відбувається досить часто, мало не щоночі, а в інших — раз на тиждень, місяць або ще рідше.

Як довго можуть непокоїти припливи при клімаксі?

У цьому питанні все досить індивідуальне. Деякі жінки взагалі не стикаються з подібною проблемою, тоді як інші борються з ними протягом кількох років.

Як позбутися припливів при клімаксі

Припливи не є небезпечними для жіночого здоров’я і через якийсь час пройдуть самі, але вони можуть доставляти нам не найприємніші відчуття і псувати настрій. Що може спровокувати та посилити припливи:

  • Гарячі напої та кофеїн. Якщо вам складно відмовитися від кави та міцного чаю зовсім, пийте його лише вранці, а ввечері пийте настій із ромашки чи м’яти.
  • Шкідливі звички.
  • Надмірна любов до солодкого. Намагайтеся їсти менше цукерок, тістечок та інших десертів.
  • Стрес, хвилювання і втома. Перед сном завжди знаходите час, щоб розслабитися та заспокоїтися. Прогуляйтеся, почитайте книгу.

Намагайтеся виключити ці можливі причини, а також скористайтеся такими порадами:

  • Пийте настій із листя шавлії. Ви можете придбати в аптеці шавлію в готових пакетиках-фільтрах або заварювати її самостійно. Шавлія – ​​фітоестроген, який допомагає боротися з припливами (за рахунок підвищення рівня гормонів).
  • Створіть собі комфортні умови для сну: спіть у зручній м’якій нічній сорочці та на постільній білизні, яка приємна на дотик. Для цього стирайте його з додаванням кондиціонера для білизни Lenor – він допоможе зберегти м’якість та свіжість ліжка.
  • Перед сном завжди приймайте душ і спіть у добре провітряному приміщенні.
  • Пийте на ніч валеріанку, щоб розслабитися, заспокоїтися і привести нерви до ладу.
  • Займайтеся спортом. Багато жінок відзначають, що припливи стали турбувати їх значно рідше, коли вони почали ходити в басейн, займатися йогою або пілатесом.
Читайте також:  Причини виникнення тромбозу та запалення тромбу